Jdi na obsah Jdi na menu
 


Touchovická pouť 2012

article preview

Patnácté dostaveníčko si dali rodáci, příznivci i náhodní návštěvníci pouti v Touchovicích. První obnovená pouť se uskutečnila v roce 1998 a jiži tehdy byl u jejího zrodu pan Vlastimil Harapes, který vystoupil i letos a jeho přínos byl oceněn čestným členstvím v místní tělovýchovné jednotě.

Prolog letošní pouti  zařídila sobotní taneční zábava s oblíbenou skupinou Aquarius a hostem Kamilem Emanuelem Gottem. Půlnočním překvapením byl ohňostroj, po kterém zábava pokračovala do brzkých ranních hodin.

Nedělní odpoledne odstartovalo slavnostní odhalení zrestaurované divadelní opony touchovických ochotníků z počátku 20.století. Profesionální obnovy se zhostil Oldřich Čech a financována byla  za podpory obce, sbírky občanů a prostředků TJ ČSTV Touchovice.

Poté přišlo na řadu vystoupení pro děti Jiřího Krytináře a Olívie Žižkové - Z pohádky do pohádky. Jen se za diváky uzavřely brány pohádek už se pozornost obrátila směrem k výcviku koně Alice Minaříkové, které návštěvníci oceňovali častým potleskem.

Hlavní program  vyvrcholil vystoupením pěvkyně Marie Párové, se kterou si zazpíval i  Vlastimil Harapes. Na závěr průvodce celým odpolednem Milouš Červencl, který též stál u zrodu novodobých poutí v Touchovicích, poděkoval  učinkujícím a všem pořadatelům, kteří se na pořádání nejen v letošním roce podíleli a podílejí.                  (hp)                                   

 
 


Poslední fotografie


Počasí
Archiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30