Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pochod za Oldřichem a Boženou v Opočně u Loun

Pochod za Oldřichem a Boženou v Opočně u Loun

V návaznosti na loňskou akci Setkání Oldřicha a Boženy, která se uskutečnila v Opočně u Loun a těšila se značnému zájmu účinkujících i diváků, přichází pořadatelé s pokračováním, tentokrát nazvaném Pochod za Oldřichem a Boženou (po dvaceti letech).

Ten se uskuteční 10. května od 14 hodin a půjde trasou vyznačenou na přiloženém plakátu. Je vítán každý, kdo má vztah k historii, turistice, regionu i recesi. A protože má příběh setkání Oldřicha a Boženy na Lounsku reálný historický základ, připojuje se k němu i Nový Hrad v Jimlíně, kde účastníky přivítá s odborným výkladem ředitel zámku Josef Kabát.

V cíli u historického Brodu je připraven bohatý program s dobovými ukázkami historických skupin, jehož vrcholem bude v pořadí první předávání „Řádu knížete Oldřicha z rodu Přemyslovců za odvahu a věrnost“ udělované od tohoto roku obcí Opočno osobnostem, které se výrazně zasloužili o rozvoj a propagaci obce. Součástí programu bude i zasazení symbolického dubu v prostoru Brodu.

Účast na akci přislíbila řada osobností. Historické pojednání přečte Josef Somr, knížete Oldřicha představuje Petr Bendl, v jeho doprovodu se objeví i Václav Vydra atd.

Předpokládáme, že tento pochod by se stal každoroční tradicí a součástí turistického kalendáře.

                                                                                                                    JUDr. Milouš Červencl

 

Více o pochodu naleznete ZDE.

 

 
 


Poslední fotografie


Počasí
Archiv

Kalendář
<< prosinec >>
<< 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31