Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hurá na pouť !

article preview

 

   První srpnový víkend zavítala do Touchovicích tradiční pouť, která ani letos nezklamala.

   Celé dění začalo už v pátek přípravami na hřišti. Stavba stanů, příprava lavic, stolů a židlí. Na přípravách se letos podílelo i mnoho dobrovolníků a příznivců z řad místních obyvatel.
Někteří zůstali na hřišti i po skončení příprav na společné posezení – a ještě že tak! Přihnala se totiž pořádná bouřka a odvážní jedinci se pustili do záchrany stanů, které bylo potřeba držet, aby neuletěly. Krátce nato všichni příslušníci místních hasičů vyrazili, povoláni požárním poplachem, pomoci s odklízením škod, které bouřka napáchala v okolních obcích.

   V sobotu ráno jsme odklidili i menší škody na našem hřišti a už jsme netrpělivě vyhlíželi lepší počasí. To nám naštěstí přálo a večerní taneční zábava mohla začít. Druhým rokem nám zahrála kapela Žlutej Pluto Pes a po půlnoci převzal pomyslné otěže DJ Tony, který rozjel parádní afterparty.

   V neděli od 14 hodin pokračoval program pouťovým odpolednem. Vystoupení známěho komika a herce Lukáše Pavláska orámovala dvě vystoupení šermířské skupiny Vítkovci. To vše orámované sluncem a sváteční atmosférou.

   Nedělní podvečerní úklid se pak nesl opět v týmovém duchu. Dorazila opět řada dobrovolníků a díky jejich pomoci během několika desítek minut bylo vše uklizeno a po pouti téměř ani památky.

   Velké poděkování patří všem návštěvníkům za jejich přízeň, sousedům za toleranci, zvukaři Tonymu za perfektní zvuk, majitelům pouťových atrakcí a občerstvení, všem účinkujícím a především všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu. Bez vás všech by to nešlo!

Budeme se těšit zase příští rok! 
TJ a SDH Touchovice

FOTA ZDE

                                                                                          (pen+hp)

 
 



Počasí




Archiv

Kalendář
<< srpen >>
<< 2026 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31